Skolski jelovnik 052024.docx

Roditeljski sastanci
Mjesec borbe protiv ovisnosti započeo predavanjem za roditelje učenika sedmog i osmog razreda
Autor: Andrej Hodonj, 17. 11. 2012.

Dana 15. studenog 2012.g.  održana su dva predavanja za roditelje o zabrani noćnih izlazaka za mlađe od 16 godina i o prevenciji ovisnosti kod mladih, od strane predstavnica Obiteljskog centra Virovitičko-podravske županije i Policijske uprave Virovitičko-podravske, Odjela za maloljetničku delinkvenciju, a čime je započelo obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti.

Ravnateljica Obiteljskog centra Virovitičko-podravske županije Jasna Čupen održala je predavanje na temu prevencije ovisnosti "Odnos roditelj - dijete"s naglaskom na roditeljsku komponentu u prevenciji ovisnosti odgojem i uspostavljanjem kvalitetnog odnosa s djetetom, dok je policijska službenica Odjela za maloljetničku delinkvenciju gđa Mirjana Horvat govorila o vrstama droga, posljedicama te znakovima upozorenja na koje roditelji trebaju reagirati.

Drugo predavanje je bilo o zabrani noćnih izlazaka maloljetnika mlađih od 16 godina po članku 95. Obiteljskog zakona, o samoj zakonskoj odredbi, njenim provoditeljima, mjerama u slučaju kršenja, te o samoj svrsi te zakonske odredbe kao i roditeljskim odgovornostima, a koje su provele gđa Mirjana Horvat i stručna radnica - pravnica Obiteljskog centra Virovitičko-podravske županije Iva Petrović.

Predavanja su bila održana za roditelje učenika sedmog i osmog razreda.

Andrej Hodonj, stručni suradnik pedagog

Izvor: http://www.obiteljskicentar.hr/vijesti/1952