Skolski jelovnik 052024.docx

Roditeljski sastanci
Preventivno predavanje za roditelje u suradnji sa Obiteljskim centrom Virovitičko-podravske županije
Autor: Andrej Hodonj, 26. 5. 2013.

U utorak, 21. svibnja 2013. godine stručna radnica psihologinja Sandra Matošina Borbaš, iz Obiteljskog Centra Virovitičko – podravske županije te policijski djelatnik Dražen Huzjak održali su predavanje roditeljima o novim oblicima nasilja među mladima(cyber, Internet, sms i drugim vrstama nasilja s ciljem prevencije nasilja među mladima)

Cilj predavanja bio je roditeljima približiti nasilje putem novijih tehnologija kako bi znali pripaziti i prepoznati ako dijete uđe u krug takvih oblika nasilja.

Roditelji su saznali što znači zlostavljanje putem interneta ili mobitela odnosno cyberbullyng,  koje su   opasnosti modernih oblika komunikacije, što je to elektroničko nasilje te kako roditelji mogu svoju djecu zaštititi od istoga.

Riječi je bilo i o društvenoj mreži  facebook gdje postoji veći broj mogućnosti za širenje nasilnih i uvredljivih poruka te videouradaka.

Policijski djelatnik Dražen Huzajk ukazao je roditeljima na koji način mogu pomoći policiji u otkrivanju elektroničkog nasilja.

Roditelji su od Obiteljskog Centra Virovitičko-podravske županije dobili letka korisnim sa savjetima na kraju predavanja.

Izvor: Andrej Hodonj, stručni suradnik pedagog