Skolski jelovnik 052024.docx

Roditeljski sastanci
Predavanja na roditeljskim sastancima drugog i trećeg razreda matične škole u Čađavici
Autor: Andrej Hodonj, 31. 5. 2013.

29. svibnja stručni suradnik pedagog održao je predavanja na roditeljskim sastancima drugog i trećeg razreda matične škole u Čađavici na temu "Poučavanje disciplini" i "Razvoj samopoštovanja kod školske djece"

Predavanje za roditelje drugog razreda bilo je na temu "Poučavanja disciplini". Cilj predavanje bio je poučavanje roditelja suvremenim odgojnim strategijama razvoja samokontrole i produktivnog sudjelovanje djece u životu zajednice(npr. u grupama, vršnjaka, u razredu, u igri).

Pedagog je naglasio roditeljima da je potrebno postaviti granice djetetu, dopustiti djetetu donositi samo odluke uz njihovu suglasnost, učiti dijete da poštuje autoritet i biti ustrajni u svojim zahtjevima. Riječi je bilo i o razlici između kazne i učenja discipline.

Na predavanju za roditelje trečeg razreda razgovaralo se o razvoju samopoštovanja kod djece. Pedagog je roditeljima pojasnio pojam samopoštovanja, osobine djeteta viskog i niskog samopoštovanja te  predložio nekoliko korisnih savjeta u poticanju samopoštovanja kod djece.