Skolski jelovnik 052024.docx

Odluka o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u srednje škole u šk. godini 2012./2013.
Autor: Andrej Hodonj, 19. 4. 2012.

Obavještavamo učenike osmog razreda da je objavljena Odluka o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u srednje škole u školskoj godini 2012./2013., u kojoj pored općih odredbi i zajedničkih mjerila i postupaka upisa u srednje škole učenici mogu vidjeti uvjete upisa u umjetničke škole te upis kandidata sportaša.

Ovom odlukom utvrđuju se zajednički, posebni i dodatni elementi i kriteriji za izbor kandidata za upis u I. razred srednjih škola u Republici Hrvatskoj.

Izdvajamo podatak o bodovnim pragovima :

SVE SREDNJE ŠKOLE KOJE IZVODE PROGRAME U NAJMANJE ČETVEROGODIŠNJEM TRAJANJU UZ SUGLASNOST NADLEŽNIH SLUŽBI ODREĐUJU BROJ BODOVA POTREBNIH ZA PRIJAVU KOJI NE MOŽE BITI MANJI OD :

46 bodova za upis u gimnazije
40 bodova za upis u srednje škole koje prpvpde programe u području ekonomije, trgovine i poslovne administracije
36 bodova za upis u ostale programe obrazovanja.

BROJ POTREBINH BODOVA ZA UPIS U PROGRAME SREDNJIH ŠKOLA RAZLIKOVAT ĆE SE OD ŠKOLE DO ŠKOLE , ALI NE MOŽE BITI NIŽI OD GORE ISTAKNUTOG PRAGA.

Učenici sve potrebne  informacije o upisu u srednju školu mogu dobiti kod pedagoga škole.

Detaljnije o upisima u srednje škole i brošuru Kamo nakon osnovne škole zajedno sa popisom srednjih škola naše županije možete preuzeti na pedagoškom kutku.