Obavijest roditeljima o korištenju i uporabi aplikacije e-Dnevnik
Autor: Andrej Hodonj, 9. 9. 2019.

Od 2019./2020. školsku godinu naša škola postaje korisnik e – dnevnik aplikacije. Klasični (papirnati) dnevnici izlaze iz uporabe kao takvi. Neovisno o e – dnevniku, informacije o ocjenama i uspjehu učenika roditelj ima pravo i dalje zatražiti osobno u školi putem informacija.

Što e – dnevnik znači za roditelje

• e-Dnevnik za roditelje je web aplikacija kojoj mogu pristupiti roditelji učenika onih škola koje koriste e-Dnevnik sustav u tekućoj školskoj godini.
  • Putem ove aplikacije roditelju je omogućen uvid u osobne podatke, ocjene, izostanke, bilješke, planirani raspored pisanih zadaća i ostale podatke o djetetu koje su predmetni nastavnici i razrednik unijeli u e-Dnevnik.
  • Veća dostupnost informacija o uspjehu učenika.

Kako koristiti aplikaciju e – dnevnik

• Aplikacija e-Dnevnik za roditelje dostupna je na adresi https://ocjene.skole.hr.
  • U sustav se roditelji mogu prijaviti isključivo putem sustava e-Građani.
  • Uvid u podatke djeteta moguć je pod uvjetom da je razrednik u e-Dnevniku ispravno evidentirao dodatne podatke.
  • Početkom školske godine roditelji će popuniti obrasce s podacima koji su potrebni za unošenje u aplikaciju.

Kako postati e – građanin

• Sustav e-Građani može koristiti svaki građanin Republike Hrvatske stariji od 15 godinakoji posjeduje elektroničku vjerodajnicu s Liste prihvaćenih vjerodajnica.
  • Ukoliko ne posjedujete neku od navedenih vjerodajnica, posjetite najbližu poslovnicu Financijske agencije i na označenim šalterima zatražite vjerodajnice za e-Građane – ePass i/ili mToken.

U privitku teksta nalazi se  upute za korištenje aplikacije e – dnevnik

e-Dnevnik-za-ucenike-i-roditelje-upute.pdf (731.51 KB)